Własne cztery kąty to marzenie wielu z nas. Autonomia, lokata kapitału, zabezpieczenie i ochrona – to wszystko otrzymujemy, wprowadzając się do naszych osobistych, prywatnych wnętrz. Zanim jednak to nastąpi, czeka nas ciężka praca. Załatwianie niezbędnych pozwoleń i dopełnianie formalności, wybór, a następnie nadzorowanie ekip budowlanych zabierze mnóstwo czasu, energii i niestety przysporzy stresu.

Co to takiego dokumentacja budowlana?

Przechodząc przez kolejne etapy budowy, będziemy musieli zgromadzić niezbędne dokumenty – to właśnie one tworzą tzw. dokumentację budowlaną. Składają się na nią: pozwolenie na budowę z załączonym projektem budowlanym, dziennik budowy, a także protokoły przekazania i odbioru poszczególnych jego etapów i wiele innych. Po ukończeniu prac i oddaniu budynku, całość tych dokumentów, staje się dokumentacją obiektu. Zanim jednak kupimy działkę pod budowę naszego domu i zabierzemy się za te wszystkie czynności, warto dokonać jej analizy architektonicznej. W ten sposób można będzie w przybliżeniu określić parametry planowanej inwestycji jak: powierzchnia zabudowy i użytkowa, ilość kondygnacji oraz wysokość budynku, układ komunikacyjny, a także przybliżone koszty.

Mam gotowy projekt

Jeżeli zaś zdecydujemy się na zakup gotowego projektu, wówczas musimy poddać go procesowi adaptacji. To niezbędny krok do uzyskania pozwolenia na budowę. W momencie adaptacji projektu do miejscowych warunków zabudowy, cała odpowiedzialność przeniesiona zostaje na projektanta, który jej dokonuje. Gwarancję zatem rzetelnej adaptacji dają tylko firmy z wieloletnim doświadczeniem, które doradzą także przy wyborze odpowiedniego projektu. Co jeszcze możemy uzyskać od profesjonalnej firmy architektonicznej? PSW Architektura proponuje: piąty egzemplarz projektu, w którym naniesione są zmiany do rozmów z wykonawcami, ale także mapę do celów projektowych. Ponadto wypełnimy wniosek o warunki zabudowy oraz wykonujemy projekt przyłączy.

PSWarchitektura-CONTENT-WEW2.jpg

Kompleksowa pomoc ułatwi budowę każdego domu

Na rynku niewiele jest podmiotów oferujących swoją pomoc w kompleksowym poprowadzeniu spraw związanych z budową. Najczęściej większość firm skupia się na czynnościach w pojedynczych realizacjach. Biuro architektoniczne PSW Architektura skupia ludzi, których łączy wspólna pasja, jaką są ciekawe, indywidualne wyzwania projektowe. Nasza firma przeprowadza szerokie działania, zgodnie z wytycznymi inwestora. Dla klientów załatwiamy wszystkie formalności i reprezentujemy ich w urzędach i instytucjach. Zajmujemy się również wyborem i nadzorem ekipy budowlanej, w razie konieczności umawiając sprawdzonych przez nas fachowców. Taka kompleksowa pomoc i wkład w procesy budowlane z całą pewnością oszczędza czas, pieniądze, ale przede wszystkim zdrowie – niwelując niepotrzebny stres. Wystarczy umówić się na niezobowiązujące, bezpłatne spotkanie – reszta ułoży się sama… z naszą pomocą.